Jack Kerouac - Na cestě

28. října 2010 v 1:01 | Dark Emperor |  Ke čtení
Cesta je život.

jack

Tuto knihu jsem se rozhodl si přečíst, protože byla jednou z knih určených k maturitě a hlavně proto, že jsme ji probírali a mě uchvátil její příběh. Napsal ji Jack Kerouac, představitel americké beatnické (čti bítnické) generace. Generace, která se později přeměnila v generaci známější a to v hippies. Beatnici nejsou tolik známí jako hippies, ale o to více jsou nevázanější a alkohol, drogy, sex, nezávazné cestování a užívání si života je pro ně denním chlebem.

Sama kniha "Na cestě" je takovým životopisem Jacka Kerouaca. Psal to co zažil a prožil a to je podle mne na té knize nejlepší. Pohled někoho, kdo ví o čem píše.

Děj knihy je prostý, ale vybízí k zamyšlení více než byste čekali. Teď bych asi měl popsat děj knihy, ale já to neudělám, protože jestli máte zájem, tak si ji přečtete sami. opravdu za to stojí. Ale abych prozradil aspoň něco, je to celé o cestování po Americe, o žití ze dne na den, kde řeč o nějakém plánování není na místě. Naši hrdinové si prostě užívají to co mají a neplánují a nestarají se o to, co bude zítra. Až to přijde, tak to přijde. Jenom ještě jednu podstatnou věc bych mohl prozradit, a tou je, že vše je o hledání, či dosažení něčeho nepojmenovatekného, něčeho, co je v knize nazýváno jako TO.

Já sám jsem se do této knihy zamiloval a sám bych chtěl poznat to TO, nebo se o to aspoň pokusit, ale jsem připoután silnými řetězy, které se nazývají morálka a hodnoty. Na závěr y se hodil nějaký citát, ale žádný vhodný mě nenapadá a nějaký jiný se mi nechce hledat,tak vám popíši to jak se cítím, nebo spíš to jak bych chtěl dopadnout.

Chtěl bych se vydat na cestu stejně tak jak to udělal Sal Paradise, chtěl bych ji prožít stejně bláznivě a nespoutaně jako Dean Moriarty a hlavně bych chtěl poznat to nepojmenovatelné TO jako Carlo Marks. Potom bych mohl umřít s pocitem, že jsem žil život.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 R. R. | E-mail | 9. července 2011 v 11:53 | Reagovat

Ahoj,četl(a) jsi tuhle knihu ? :) Pokud ano,ozvi se mi prosím na e-mail,měla bych na Teb dotaz.Děkuju.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama