Über hero, který se s tím nesere..

24. listopadu 2011 v 0:04 | Dark Emperor |  Ke čtení
Moje sekera má žízeň!

A o kom že je řeč? O Gotreku Gurnissonovi, Trolobijci z pera skotského autora Williama Kinga, který přivedl tohoto trpaslíka do temného světa Warhammeru. Gotrek je Trolobije, což znamená, že ve svém životě provedl nějaký pro trpasličí komunitu, zatracující čin, kvůli kterému si musel vyholit hlavu a nechat si jen číro, které si barví na oranžovo.
Údělem trolobijce je smrt. Čím honosnější a velkolepější, tím lépe. Zemřít rukou orka...docela dobré, být zabit démonem vynikajicí.
I přesto, že se Gotrek s ničím a nikým nesere a jeho sekera prolévá mnoho krve kryptofašistického buržuazního škváru, při čemž ještě Gotrek rozdává jednu černohumornou hlášku za druhou, tak stále nenáchází svoji smrt.
Sám neví, jestli to je prokletí, nebo zásah nějaké vyšší instance.
A tenhle masakrátor už vytřel zrak a střeva nejedné zrůdičce. Jako příklad můžu uvést: Troly, Skaveny, Orky, Obry, Draky, Bestie, Démony, Elfy, Upíry, Zombíky atp.

Charakterizoval bych ho tak, že čím déle žije, tím víc je nasranější, že tak dlouho žije.

P.S.: Osobně doporučuji Warhammer těm, kteří ho neznají a ti kdo ho znají se mnou musí jen a jen souhlasit. A pokud vás zajíma, jakou knihou začít, tak to je jednoduché: William King - Zabíječ trolů.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sticky Bubblegum Sticky Bubblegum | Web | 29. listopadu 2011 v 16:39 | Reagovat

Ahoj,

1. Jakou by měla mít báseň přístupnost? Porotkyně jsou 18+, takže pokud chceš nějakou povídku kde bude erotika, něco vulgárního, apod. není problém

3. Jakou délku si představujete u básně? Je to jedno, stačí jedna stránka ve Wordu, může jich být i deset.

4. Když napíši nějakým stylem báseň, bude posuzována objektivně? Víme, že je dost stylů psaní básní, třeba volný verš a tak. Tak aby se nestalo, že třeba něco napíši volným veršem a ten, kdo to hodnotí to nepochopí/nepozná a odsoudí to jen jako směsici vět například?
Nemohu mluvit za zbylé dvě porotkyně, které se jistě v básních vyznají (tj. je jim jasné, že existuje i volný verš). Já osobně si na volný verš příliš nepotrpím, ale to neznamená, že když bude báseň jinak skvělá, tak jí uberu body kvůli tomu, že není přerývaný verš že

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama