Mobilní Hrob Důchodců

6. března 2012 v 0:05 | Dark Emperor |  Téma
Nebudeme si lhát...


Důchodci byli a dokud ti dosavadní nevymřou, tak budou postrahem MHD a autobusů. Možná je to z mojí strany krutý, ale o to víc pravdivý. Každý kdo někdy jel s důchodci, tak si mohl zažít peklo, a proto uvedu několik případů, které jsem sám zažil.

Nadávají, že mladí (my, já) předbíháme. - Jedna paní chodila vždy na začátek fronty a bylo jí to jedno. A jednou, když ona sama předběhla a pak byla také předběhnuta, tak se rozčilovala, proč jí ten dotyčný předbíhá. Já jsem stál před ní a jen tak si pro sebe kroutil hlavu nad tou absurditou a ještě se na mě ohradila co že jako kroutím hlavou. Kráva.

Předbíhači bývají také propojeni s typem Držič. To je osoba už stojící ve frontě a jak uvidí jiného důchodce, už se ozývá: Maruš, pojď sem. Toto jsme taky praktikovali, ale jen při malých frontách, kdy bylo jasné, že si každý sedne, popřípadě MY bychom je pustili sednout. Viz další případ.

Nadávají, že je v autobuse nepustíme sednout. - To ONI se ani neumí slušně zeptat, jestli je tam místo. Nešlo mi o místo, ale o princip, rád je pustím sednout, ale proč se KURVA nemůže zeptat. (Chápejte, vždy jsem měl vedle sebe batoh.)

Další případ je tzv. Vtěrka. - Poloprázdný, ne-li prázdný dopravní prostředek a oni se prostě MUSÍ nasomrovat k vám.

Další případ je KECAL. - Může být kombinovám s Vtěrkou. Je to typ, který si s vámi musí za každou cenu povídat, i když vás třeba nezná, i když vidí, že si něco čtete, nebo když máte sluchátka.

Dalším z případů je KTKZ (Koho To Kurva Zajímá). - Vyskytuje se nejčastěji ve dvojici a je dobře rozpoznatelný podle hlasitého projevu. Ano opět to co vadí jim na nás! Tento typ, tedy typy sedí spolu a baví se stylem, že to je slyšet na celý autobus. Témata jsou většinou: Co dělá ten nebo ta? Co vaří/vařila/bude vařit? Kolik co stojí? A mnoho dalších věcí, které určitě každého zajímají.

Posledním typem jsou Nedočkavci. - Ještě nejsou na zastávce a už se sápou ke dveřím. Chápu v přeplněném autobuse, ale v normalním, nebo poloprázdném to opravdu nepochopím. Viděl jsem takhle jednu padí i upadnout, když řidič prudčeji zabrzdil. Je to kvůli nim. Počkám až autobus zastaví a pak vylezu, na co je mi stát u dveří už 200 metrů před zastávkou?

Pokud jsem na nějaký typ zapomněl, budu rád, když se o něj podělíte v komentáři.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Bilkis Bilkis | E-mail | Web | 6. března 2012 v 9:19 | Reagovat

Ach, důchodci a MHD, to je vážně vděčné téma. :D Mám dva typy: Uhni se, mám tu psa (nejlépe v přeplněném autobuse, kde už člověk stojí stojícímu důchodci za sebou na noze) s Vystupuješ, smrade? což je důchodce s taškou položenou na sedadle případně vypíčenou v uličce tak, že se člověk na to jediné prázdné místo vzadu prostě neprotáhne, musí stát u dveří a pak dotyčnému (spíš teda dotyčné, která má zadek jako valach) překáží při vystupování.

2 darkemperor darkemperor | E-mail | Web | 6. března 2012 v 15:46 | Reagovat

[1]: Přesně...jejich taška na sedačce a jěště na tebe čumí jako proč se tam cpeš.

3 Braprodali Braprodali | 29. května 2012 v 15:21 | Reagovat

Nezapomeňte, až dosavadní důchodci vymřou, že možná MHD zanikne.Jen díky nim zatím funguje. A jestli jsou v MHD nervózní, mají k tomu důvod: mají rádi plynulost a když se na každé křižovatce stojí déle než na zastávkách (=> obava, že v MHD zavedou "Hoštický efekt", tj. "Nezastavujeme, máme zpoždění"), nebo dokonce uvízne v zácpě, tak je to otravné samo o sobě, aniž by člověk doopravdy spěchal.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama