Michael Crichton - Ztracený svět

26. června 2012 v 21:44 | Dark Emperor |  Ke čtení
"Co mě skutečně zajímá, je to, zda Bůh měl při stvoření světa ba výběr." - Albert EinsteinAno jsem velkým milovníkem děl Michaela Crichtona a tím bych chtěl říct, že se s největší pravděpodobností dočkáte recenzí na všechny jeho knihy, přinejmenším na ty, které mě zaujaly a líbily se mi nejvíce, takže odhadem tak 9 z 10.

Film Ztracený svět: Jurský park zná určitě mnoho z vás a i děj knihy je v podstatě stejný a připomenu vám ho jen tak zhruba.
Příběh je přímým pokračování událostí v prvním díle. Setkáváme se opět s doktorem Malcolmem, který se uzdravil ze zranění způsobených T-rexem. V knize ale jede na ostrov kvůli doktoru Levinovi, což je také vědec, který chce dokázat, že někde existuje Ztracený svět. Dále jsou zde postavy doktor Thorne, který se stará o auta a vybavení a technik Eddie Carr. Ve filmu byla dívka Kelly Malcolmovou dcerou, ale v knize je to jedna z nadaných Levinových žákyň. Spolu s ní se na výpravu vetře i její kamarád a taky nadaný student Arby. Proti nim tu nevystupuje jako ve filmu InGen, ale podnikatel Dodgson, který chce získat dinosauří vejce, aby na nich mohl vydělat. Ale to už bych zase moc vyzrazoval a to nechci, to si to radši přečtěte a porovnejte s filmem sami.
Já osobně jsem prvně viděl film a až teprve teď četl knihu, protože nebyla k sehnání v češtině. Měl jsem jen slovenskou verzi a to ještě v počítači a to se mi nechtělo číst.
Z knihy mám velmi dobrý pocit a i filmové zpracování se drží povětšinou příběhu. Jelikož první díl - Jurský park - jsem četl více než dvacekrát, můžu říct, že Ztracený svět bude čten aspoň desetkrát.

Zajímavosti:
- Jak už jsem psal, Ztracený svět nebyl k sehnání a tak děkuji www.minotaur.cz odkud jsem si ho mohl objednat.
- Většina knih, které Michael Crichton napsal byla zfilmována. I to už musí vypovídat o autorově kvalitě. Pro připomenutí: Jurský park, Ztracený svět, Kongo, Kmen Andromeda, Produ času, Pojídači mrtvých(film Vikingové) a další.
- Bohužel Michael Crichton už není mezi námi a tak si musíme užívat děl už napsaných. R. I. P.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama