Serbuan Maut

5. června 2012 v 21:04 | Dark Emperor |  K dívání
"The Raid"K tomuto filmu jsem se dostal přes tento animovaný kraťas, který je udělaný právě podle tohoto filmu. Jeho děje se nedrží, ale i tak je dobře udělaný, zábavný a naláká vás na celý film.
Zde video:

!!!SPOILER!!!
Samotný děj filmu je jednorázový a nikam se neodbíhá. Dvacet policajtů má vletět do paneláku a zabít, zajmout hlavního záporáka, který je v 15. patře. Vše se ale poseru už v patře 6. a během deseti minut je naše zásahovka prozrazena a zbavena 85% osazenstva. Jdou po nich totiž všichni, kdo v tom paneláku bydlí, protože jim to řekl nejvyšší boss. Krve a zabíjení je pořád dost. Boss posílá dolů svoje dva psíky. Jeden z nich, takový menší, jde na férovku na pěsti a nohy s velitelem zásahovky, protože jak sám říkal: "Takhle to mám rád." Prcek vyhrává. Druhý psík nachází zelenáče ze zásahovky a ukazuje se, že to jsou bratři. Psíci se vracejí k páníčkovi. Menší je pochválen, zato větší byl viděn na kameře, jak se paktuje s bratříčkem.
Zelenáč potkává poslední dva přeživší, normálního člena a seržanta, který toho ví víc, ale nic neřekne. Společně se vydávají na bosse. Zelenáč cestou naráží na místnost, kde malý psík mlátí jeho bráchu, který je pověšený na řetězu.
Sundává bráchu a v duchu fair-play jdou oba proti psíkovi. Psík jim stíhá a krutě jim oplácí, ale nakonec v duchu happyendu prohrává.
Seržant s tím dalším se dostávají k bossovi, zajímají ho a seržant zastřelí toho druhýho policajta. Po cestě dolů potkává zelenáče s bráchou a střílí po nich. Boss mu oznamuje, že věděl, že pro něho přijdou a že mo řekl ten stejný chlap, který tam seržanta poslal. Ano policie je spíše více než méně zkorumpována. Seržant zastřelí bosse, ale pro sebe mu kulka už nezbyde. Bratr zelenáče dává bráchvi údaje o všech zkorumpovaných policajtech a tip na jednoho, který zkorumpovaný není. Poté vyprovází bratra se spoutaným seržantem a ještě jedním zraněným policajtem ven.
Toť vše.

Zajímavosti:
- Dobře zpracované souboje. (Místy zbytečně protohované, ale co.)
- Spousta krve a dost zajímavých smrtí.
- Jednoduchý příběh.

Film si dělá zálusk na 4 hvězdy z 5, ale i já jsem dal 3, protože moc k zapamatování zde není. V podstatě jen řežba a zase řežba. Co si zapamatujete je scéna s ledničkou.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama